3/26/2014

Laste tagasiside Jääaja Keskuse ja Elistvere Loomapargi külastusteleMuljed õppereisist

  14.märtsil käisid Riidaja kooli 1.-9. klassi õpilased Jääaja keskuses ja Elistvere loomapargis. Jääaja keskuses olid esimeseks „vaatamiseks“ mammutid. Nad olid üpriski suured ja hirmuäratavad, aga ka nunnud. Meile jagasid seletusi giidid, aga saime ka ise maja peal ringi vaadata. Mulle meeldis seekoht väga ja ma julgeksin teistelegi soovitada. Elistvere loomapargis karu puuri juures ei suutnud keegi oma telefone taskus hoida, sest loom oli hea pildistamisobjekt. Mulle meeldis see päev väga- hea algus koolivaheajale.
Monike, 9. klass

  Väga ilusa Saadjärve kaldal asuv Jääaja keskus koosneb kolmest korrusest ning seal on näha mammutite ja teiste loomade topiseid. Elistvere loomapargis nägime palju eestimaiseid loomi ja saime teada nende eluviisidest.
Birje, 9.klass

  Ma arvan, et Jääaja keskuses ei hakkaks kunagi igav,sest seal on väga palju põnevat. Mulle meeldis kõik see, mis seal oli. Tore, et selline keskus on rajatud.
Õnne, 7. klass

Jääaja keskuses oli meil esmalt ringkäik giidi juhendamisel ja hiljem saime omapead ringi vaadata.
Elistvere loomapargi arvukatest loomadest olid mõned väga energilised ja sebisid kogu aeg edasi-tagasi.. See väljasõit oli väga huvitav ja loodetavasti tuleb meil veel selliseid.
Merit. 7. klass  Mulle meeldis Elistvere loomapargis kõige rohkem karu. Jääaja keskuse kolmest korrusest pakkus mulle kõige enam põnevust kolmas korrus.
Aike, 9.klass


  Päev algas nagu koolipäev ikka, kuid pärast esimest tundi muutus asi palju põnevamaks Kogu kooli õpilased tormasid garderoobi riideid selga panema, sest õues ootas juba buss, et viia meid väljasõidule.
Jääaja keskuse juurde jõudnud, avaldus meile imekaunis vaade järvele, mida kattis mõnesentimeetrine jääkiht. Jääaja keskuses tegid meile ringkäiku rõõmsameelsed ja huvitavaid luguisid rääkida oskavad giidid. Nüüd oskan ka ise loodust ja selle ilu teise pilguga vaadata.
Ka Elistvere loomapargis võtsid meid vastu giidid. Nende juhtimisel tatsasime ühe looma juurest teise juurde ja jälgisime loomade käitumist. Metsnugised kihutasid puurides nagu hullud, tegemata ühtki peatust; ilves oli sättinud end puu otsa magama, püüdes samal ajal soojendavaid päikesekiiri. Mulle meeldis see ekskursioon väga ning tänu sellele sain ma üle ka metsloomade kartusest. Ma olen õnnelik, et meie koolile selline asi võimaldati.
Karoliine, 9.klass


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar